موسسه مُبلغ جوان

ایده پردازی وخلاقیت در تبلیغات دینی

موسسه مُبلغ جوان

ایده پردازی وخلاقیت در تبلیغات دینی

Image result for ‫معرفی کتاب معرفی مکتب خلاقیت علوی»‬‎

نام :معرفی مکتب خلاقیت علوی
نویسنده :جعفر جباری
تعداد صفحات :568
ناشر:پارس

معرفی:
کتاب (معرفی مکتب خلاقیت علوی) ازکتب تخصصی در زمینه خلاقیت از دیدگاه اسلامی می باشد که در 568 صفحه توسط نشر پارس منتشر شده است.
جعفر جباری،در این کتاب سعی دارد یک  نقشه راه نخبه پروری و پرورش خلاقیت را با استفاده از مفاهیم وآموزه های شیعه به مخاطب دهد و از سویی، توجه آموزه هایی دینی  به مساله خلاقیت را بیان کند.

مولف دربرخی از فصل های کتاب  به بیان موضوعاتی می پردازد که  کمتر بیان شده است :مثلا در یک فصل به (احکام خلاقیت) یا(حکمت خلاقیت ) و(اخلاق وآداب) خلاقیت می پردازد و در فصل های دیگر به منابع وجایگاه ومنشاء خلاقیت اشاره میکند.

(اجتهاد خلاق) از مباحث مهم دیگری است که در این کتاب بررسی می شود و اجتهاد را ،یک نگرش فقیه به قرآن وروایات بدون کنار زدن آنها می داند که تکالیف را برای مقلدین روشن می کند،بطوری که دین را یک امر کامل وجامع معرفی و امکان تجزیه آن را می گیرد.

کتاب معرفی مکتب خلاقیت علوی را می توان تلاشی مفید وقابل تقدیر برای سازماندهی تفکر خلاق در تشیع دانست که باید مورد توجه هر چه بیشتر عالمان ومبلغین شیعه به این مقوله مغفول ، قرار گیرد تا ثمرات مفید خود را به دست آورد.موسسه(مُبلغ جوان)